Şunu ara:

We work in partnership with all the major technology solutions

There are many variations of passages of lorem Ipsum available, but the majority

Technology from tomorrow

Outstanding Services ServicesServices

Lorem Ipsum is simply dummy of printing and typesetting and industry. Lorem Ipsum been.

Well Documented

Lorem Ipsum is simply dummy of printing and typesetting and industry. Lorem Ipsum been.

Simple To Use

Lorem Ipsum is simply dummy of printing and typesetting and industry. Lorem Ipsum been.

High Performance

Lorem Ipsum is simply dummy of printing and typesetting and industry. Lorem Ipsum been.

Technology from tomorrow

Outstanding Features FeaturesFeatures

Lorem Ipsum is simply dummy of printing and typesetting and industry. Lorem Ipsum been.

Business Growth

Many variations of at Lorem Ipsum but the majority have suffered. Lorem Ipsum the majority suffered.

Business Sustainability

Many variations of at Lorem Ipsum but the majority have suffered. Lorem Ipsum the majority suffered.

Business Performance

Many variations of at Lorem Ipsum but the majority have suffered. Lorem Ipsum the majority suffered.

Business Organization

Many variations of at Lorem Ipsum but the majority have suffered. Lorem Ipsum the majority suffered.

Dedicated Teams

Many variations of at Lorem Ipsum but the majority have suffered. Lorem Ipsum the majority suffered.

24X7 support

Many variations of at Lorem Ipsum but the majority have suffered. Lorem Ipsum the majority suffered.

Technology from tomorrow

Outstanding Team TeamTeam

Lorem Ipsum is simply dummy of printing and typesetting and industry. Lorem Ipsum been.

Jack Semper
Avano Morgan
Philip Wilson
Amanda Richards
Fuar Stand Tasarımı

Harika bir yazı olmuş

Fuar süresince kullanılan kişiye ve firmaya özel olarak tasarlanan ofis ve showroomlara fuar standı Bu standların özel olarak kişiye, firmaya, sektöre özgü tasarlanmasına da fuar stand tasarımı adı verilir.

Fuar süresi boyunca müşterileriniz, rakipleriniz, ziyaretçileriniz, sektörel dostalarınız ya da arkadaşlarınız sizleri ziyaret edeceklerdir. Bu sebepledir ki fuar standlarınız kusursuz olmalı ve sizi ve ürününüzü en iyi şekilde yansıtmalıdır.


Fuar Stand Tasarımı Çeşitleri Nelerdir?

Fuar alanınıza göre ve yansıtmak istediğiniz mesaja görefuarstandı tercihleriniz değişkenlik gösterebilir. Birbirinden yapı ve işlevsel olarak 3 farklı fuar standı bulunur.
Bunlar;

 • Klasik Fuar Standı
 • Ahşap Fuar Standı
 • Modüler Fuar Standı
Ürün Tasarımında Yapay Zeka

Tasarım endüstrisine bakıldığında, konuyla ilgili iki farklı bakış açısı bulunmaktadır
Bazıları için, yapay zekâ, tasarımcıların daha iyi imkânlarla tasarlamalarını sağlayacak bir yaklaşım ve tasarım endüstrisinin geleceğini oluşturmaktadır.

Diğerleri ise, yapay zekânın tasarımcılar için bir tehdit oluşturduğunu ve insanın tasarımcıların yerini alacağını düşünmektedir (Cass, 2019).
Görüldüğü üzere uzmanların konuyla ilgili farklı görüşleri bulunabilmektedir.

Teixeira’ya göre yapay zekâ gibi teknolojiler tasarımı daha fazla insan için daha erişilebilir hale getirmektedir. Tasarımcılar (ve tasarımcı olmayanlar), çok fazla enerji harcamaksızın, yaratmaya çalıştıkları şeylerin kalitesini ve detaylarını artırabilirler. Yapay zekâ tasarım alanında yardımcı teknoloji olarak kullanılacak ve tasarımcıları şu aşamada işlerinden etmeyecektir (2017).

Durrani ise, yapay zekâ sayesinde tasarımcıların gelecekte daha yaratıcı hale gelmesini ve küratör olarak hareket etmesini beklenmekte; yaratıcı görevler için daha fazla boş zamanları olacağını düşünmektedir (2018).

Yapay Zeka ile Donatılan Mobilya Tasarımları

Ağırlıklı olarak üretim yapan, üreten sistemlerinizi Dünya standarlarının ötesine erişebilmesi için, Yapay Zeka AI, Makine Öğrenmesi ML, IOT donanım, IOT yazılım geliştirmeleri ile mobilyaları yeniden yapay zekayla donatarak tasarlıyoruz, geliştirdiğimiz Yapay Zeka çözümler sizin 5. Sanayi Devrimi ve entegrasyonunuzu sağlıyor.

Sisteminizi daha rahat yönetebilmeniz için, sizin istekleriniz ihtiyaçlarınız doğrultusunda, planlanabilir, programlanabilir, yönetilebilir, canlı takip edilebilir ve raporlanabilir, masaüstü veya mobil uygulamalar geliştiriyoruz.

Yapay Zekayla Donatılan Mobilya Tasarımları

Vitrin Tasarımı

Bir vitrin veya pencere, aynı zamanda bir mağazadaki satılık eşyaları sergileyen veya müşteriyi mağazaya çekmek için tasarlanmış bir penceredir. Genellikle, terim dükkanın önündeki daha büyük cepheleri ifade eder.[1]

Mağazalardaki ilk vitrinler, 18. yüzyıl sonlarında göze çarpan tüketim seviyelerinin hızla arttığı Londra’da kuruldu. Perakendeci Francis Place, Charing Cross’daki terzilik tesisinde bu yeni perakende satış yöntemini ilk deneyenlerden biriydi. Butiklerdeki vitrinler genellikle giydirilen vitrin mankeni kullanır.

Photo by Sunyu Kim on

Vitrinler mağaza planında çok önemli bir yere sahip olmaktadır. İlgi çekici ve müşteriningözüne çarpan vitrinler, müşterileri mağazanın içine çekmektedir. Bir taraftan içeridesatılan ürünlerle ilgili bilgi verilirken diğer taraftan mağazanın müşteriye yansıtmakistediği yüzü ve imajı gösterilmektedir ( Bayraktar, 2011).
İnsanlar gerek yoğun iş temposu gerekse yasamın getirmiş olduğu yoğunluk nedeniyleişlerini bir an önce yoluna koyma telaşı içerisindedirler. Bu telaş içerisinde yoldan geçeninsanlar mağazaların vitrinlerini birkaç saniye içerisinde incelediklerinden, onları bir anolsun durdurup amaçlanan mesaj oldukça hızlı bir şekilde verilmelidir. Burada vitrintasarımının öneminin çok büyük olduğu söylenebilir.
Ne çeşit vitrin tasarımı düşünülürse düşünülsün birkaç önemli noktaya dikkat edilmesi
gerekmektedir. Bu noktalar:

Vitrinin çeşidi

Ürünlerin en iyi şekilde nasıl gruplanacağı,
Herhangi bir planın veya temanın / düzenin olup olmadığı,

Manken, dekor, ışıklandırma, grafik ve işaretlerin nasıl kullanılacağıdır (Morgan, 2008,
s.42 ).
Bir mağaza vitrin tasarımında tasarımcının sahip olması gereken bir takım unsurlar
bulunmaktadır.

Bir mağaza vitrin tasarımında tasarımcı;

 1. Sergileme işlevinin, mağazanın hazırlanışında, göz önünde tutulan diğer şeylerden,tümüyle ayrılan bir şey olduğunun bilincinde olmalıdır.
 2. Sergileme elemanlarını ve vitrini mağazanın her zaman ki dekorundan farklı, satışişleminin bir parçası olarak görmelidir.
 3. Sergileme stilinde ve politikasında olabilecek maksimum değişikliği yapmalıdır.

Vitrin Çeşitleri
Bir vitrin tasarlanırken; mağazanın konumu, büyüklüğü mağazada satılan ürünlerin özelliğigibi özellikler dikkate alınmalıdır. Bu özelliklerin vitrinlerin çeşitliliğini artırarak çeşitlivitrin tiplerini ortaya çıkardığı söylenebilir. Farklı çeşitleri olmasına rağmen genel olarak sekiz çeşit vitrin yaygın olarak kullanılmaktadır.

 1. Düz Vitrin
  Mağaza vitrininin düz ve giriş kapısıyla aynı hizada olduğu vitrin tipleri olan düz vitrinler,genellikle küçük bir alan sahip, daha çok kolayda mallar dediğimiz ürünlerin bulunduğumağazalar tarafından tercih edilmektedir. Vitrinde yatay alan sınırlı olduğu için, genellikledikey biçimde sergileme şekli kullanılmaktadır. Vitrinin düz şekilde olması vitrine tasarımve temizlik açısından kolay ve ekonomik fayda sağladığı söylenebilir. Genellikle bu vitrin
  çeşidini çiçekçiler yaygın olarak kullanmaktadırlar ( Mun, 1981 ).
 2. Açık Vitrin
  Mağaza cephesinin tümünü ya da bir kısmını açık bırakarak yaya kaldırımıyla birleştiren,mağazanın içinin en iyi şekilde algılandığı vitrinlerdir. Genel olarak mağazada satılanürünlerin ebatlarının büyük olduğu ve mağaza içi müşteri akışının yoğun olduğumağazaların kullandığı vitrin çeşididir. Araba showroomları, manavlar, süpermarketlergenellikle bu vitrin çeşidini tercih etmektedirler.
  Arkası açık olan vitrinler bir çok firma tarafından tercih edilse de, mağaza tasarımcılarıiçin zorlayıcı olmaktadır, çünkü aynı anda hem mağazanın hem de içinin her an çekici veilgi çekici görünmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tip vitrinlerin giydirilmesi de çok zorolmaktadır, çünkü hem içeriden hem de dışarıdan görünmektedirler ( Bayraktar, 2011,s.72).
 3. Kapalı Vitrin
  Mağaza cephesinde, vitrin alanının çoğunluğunun kapalı tasarlandığı, açık alanın ise gözhizasında olduğu, boyutları küçük ve yakından bakılması gereken ürünlerin bulunduğu vitrin türleridir. Ürünlerin sergilenmesi veya mağazanın içiyle ilgisinin kesilerek,tüketicinin sadece ürüne odaklanması için, vitrinin arkasında fon kullanılmaktadır.Mücevher, saat, optik ve hediye mağazalarının vitrinleri bu çeşit vitrinlerdir (Mun, 1981).Mağaza cephesinde, vitrin alanının çoğunluğunun kapalı tasarlandığı, vitrin türleridir.Ürünlerin sergilenmesi veya mağazanın içiyle ilgisinin kesilerek alıcıların sadece ürüneodaklanması için, vitrinin arkasında fon kullanılmaktadır. Genel olarak çok katlımağazalarda görülen bu tarz vitrinlerin tasarım açısından diğer vitrin çeşitlerinden dahailgi uyandırıcı olduğu söylenebilir, çünkü bu çeşit vitrinde belirttiğimiz gibi vitrinarkasında fon kullanılarak müşterilerin ilgisi sadece ürüne yönelik olmaktadır. Vitrininkapalı olması vitrinden içeri müşteri girişini engeller bu da mağazaya pahalı ürünlerinteşhirinde avantaj sağlayabilir.
 4. Köşe Vitrin: Binanın köşesinde konumlanmış mağazalarda, her iki yönden algılanabilen, mağaza girişkapısını geriye çekerek, lobi alanı oluşturulabilen vitrin türleridir. Genel olarak, her ikiyöne hitap ettiği için, alıcıların dikkatini daha kolay çekmektedir ( Morgan, 2008, s.47).
 5. Arkad Vitrin ( Kademelendirilmiş ):Yaya kaldırımıyla mağazaya giriş kapısı arasında geçiş holü bırakılan vitrinlerdir. Holünşekli, mağazanın iç alanına veya tasarımına göre düz veya girintili çıkıntılı şekildetasarlanabilmektedir. Tüketiciyi yaya trafiğinden alarak teşhir edilen ürünlerin daha rahatbir ortamda algılanmasını sağlar. Giyim, ayakkabı, ev eşyası, elektrik ürünlerin satıldığımağaza vitrinleri bu çeşit vitrinlerdir ( Mun, 1981).
 6. Çift Üniteli Vitrin : Mağazanın merkezinde bulunan girişle iki bölüme ayrılmış vitrinlerdir. Büyük alana sahipmağazalarda tercih edilen, görsel bakımdan etkili olan ve daha fazla teşhir alanına sahipvitrin türleridir ( Mun, 1981 ).
 7. Açılı Vitrinler : Yaya yolunda trafiğin akış yönüne doğru, vitrin kısmı mağazanın girişiyle birlikte açıvererek önde lobi oluşturacak şekilde konumlanmış vitrinlerdir. Bu vitrinlerdeunutulmaması gereken mankenlerin veya objelerin konumlandırılmasının asfalta veya yürüyüş yoluna değil, cama paralel olması gerektiğidir. Çünkü müşteriler genelliklevitrinlere bakarken bir camın önünde durmaktan hoşlanmaktadırlar ve arkaları kapıyadönük durmak istemektedirler ( Morgan, 2008 s.46).
X